Forårssæson!

01-03-2024

Nu er programmet for Forårssæson 2024 klar!
Se program her samt hvornår tilmeldingen åbner for dig.

 

HVORNÅR ÅBNER TILMELDINGEN?

Runde 1: Tilmelding for nuværende, aktive medlemmer d. 7. marts kl. 12.
Runde 2: Tilmelding for alle åbner d. 14. marts kl. 12.
 

Se mere Handelsbetingelserne.

 

HVOR SKAL DU TILMELDE DIG?

Du kan tilmelde dig HER.

 

HVAD SKAL DU TILMELDE DIG?

Se en liste over alle Forårshold herunder. Vi tager forbehold for ændringer.
 

Navn Lokation(er) Træningsdage Startdato Slutdato
F: Springgymnastik 8-11 år (øj.KH2F) Kildeskovshallen, Hal 2 Fre: 15:30-16:45 03-05-2024 14-06-2024
F: Springgymnastik 9-13 år (ør.KH2F) Kildeskovshallen, Hal 2 Fre: 16:50-18:20 03-05-2024 14-06-2024
F: Parkour 8-12 år (KH2F) Kildeskovshallen, Hal 2 Fre: 16:50-18:20 03-05-2024 14-06-2024
F: FamilieGymnastik: Spring 2+3 år (b.FUL) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Lør: 09:10-09:55 04-05-2024 22-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 2+3 år (c.EHoL) Engelsborghallen, Opvarmningssal Lør: 09:10-09:55 04-05-2024 15-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1,5-3 år (a.KH1L) Kildeskovshallen, Sal 1 Lør: 09:10-09:55 04-05-2024 08-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 3-5 år (d.EHoL) Engelsborghallen, Opvarmningssal Lør: 10:05-10:50 04-05-2024 15-06-2024
F: FamilieGymnastik: Spring 3-5 år (c.FUL) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Lør: 10:05-10:50 04-05-2024 22-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 3-5 år (b.KH1L) Kildeskovshallen, Sal 1 Lør: 10:05-10:50 04-05-2024 08-06-2024
F: FamilieGymnastik: Parkour 1,5-3 år (a.KHgL) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Lør: 10:10-10:55 04-05-2024 08-06-2024
F: Springgymnastik 5-7 år (j.EH1L) Engelsborghallen, Multihal Lør: 11:00-11:55 04-05-2024 15-06-2024
F: Springgymnastik 4+5 år (h.FUL11) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Lør: 11:00-11:55 04-05-2024 22-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (j.KH1L) Kildeskovshallen, Sal 1 Lør: 11:00-11:55 04-05-2024 08-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4-6 år (k.EHoL) Engelsborghallen, Opvarmningssal Lør: 11:00-12:00 04-05-2024 15-06-2024
F: FamilieGymnastik: Parkour 3-5 år (b.KHgL) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Lør: 11:05-11:50 04-05-2024 08-06-2024
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 4+5 år (e.KHgL) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Lør: 12:00-12:55 04-05-2024 08-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (u.KH1L) Kildeskovshallen, Sal 1 Lør: 12:00-12:55 04-05-2024 08-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (u.FUL12) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Lør: 12:00-12:55 04-05-2024 22-06-2024
F: Springgymnastik 8-11 år (æ.EH1L) Engelsborghallen, Multihal Lør: 12:00-13:20 04-05-2024 15-06-2024
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 5-7 år (g.KHgL) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Lør: 13:00-13:55 04-05-2024 08-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (t.KH2L) Kildeskovshallen, Hal 2 Lør: 13:00-14:10 04-05-2024 08-06-2024
F: Parkour 8-12 år (m.KH2L) Kildeskovshallen, Hal 2 Lør: 13:00-14:30 04-05-2024 08-06-2024
F: Springgymnastik 8-12 år (øc.KH2L) Kildeskovshallen, Hal 2 Lør: 14:15-15:30 04-05-2024 08-06-2024
F: Parkour 9-13 år (w.KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 15:15-16:30 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 9-12 år (øn.KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 15:15-16:30 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 4-6 år (i.EH1M) Engelsborghallen, Multihal Man: 16:00-16:50 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 6-8 år (i.FUM) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Man: 16:00-16:50 29-04-2024 17-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 4-6 år (l.HU1M) Hummeltoftehallen, 1/3 Multihal Man: 16:00-16:55 29-04-2024 17-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (q.HU2M) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Man: 16:00-17:00 29-04-2024 17-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 6-8 år (o.KPpM) Kildegård Privatskole, Pigesal Man: 16:00-17:00 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour 8-10 år (n.KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 16:35-17:50 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 8-10 år (ø.KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 16:35-17:50 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (p.EH1M) Engelsborghallen, Multihal Man: 16:55-17:55 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour 7-9 år (l.FUM) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Man: 16:55-17:55 29-04-2024 17-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (e.EHoM) Engelsborghallen, Opvarmningssal Man: 17:00-17:55 29-04-2024 17-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 7-10 år (HU1M) Hummeltoftehallen, 1/3 Multihal Man: 17:00-18:10 29-04-2024 17-06-2024
F: Springgymnastik 7-9 år (x.HU2M) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Man: 17:05-18:10 29-04-2024 17-06-2024
F: Akrobatik 8-14 år (h.KPpM) Kildegård Privatskole, Pigesal Man: 17:10-18:40 29-04-2024 17-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (p.EHoM) Engelsborghallen, Opvarmningssal Man: 18:00-18:55 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour 9-11 år (s.FUM) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Man: 18:00-19:00 29-04-2024 17-06-2024
F: Street Dance 12-16 år (øc.GHM) Gersonshallen, Spejlsal Man: 18:00-19:00 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour 10-14 år (r.KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 18:00-19:30 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 10-17 år (KH2M) Kildeskovshallen, Hal 2 Man: 18:00-19:30 29-04-2024 10-06-2024
F: Springgymnastik 8-12 år (øh.EH1M) Engelsborghallen, Multihal Man: 18:00-19:30 29-04-2024 17-06-2024
F: Springgymnastik 8-11 år (øe.HU2M) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Man: 18:15-19:25 29-04-2024 17-06-2024
F: Spring Øvet 8-16 år (øg.HU1MO) Hummeltoftehallen, 1/3 Multihal Man: 18:15-19:45Ons: 18:15-19:45 29-04-2024 19-06-2024
F: Motion: kondi, styrke, stræk Voksen (EHoMVHO) Engelsborghallen, OpvarmningssalVirumhallen, mødelokale 1+2+3 Man: 19:00-20:30Ons: 19:20-20:50 29-04-2024 17-06-2024
F: Springgymnastik 10-16 år (øu.HU2M) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Man: 19:30-21:00 29-04-2024 17-06-2024
F: Parkour 10-12 år (x.KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 15:15-16:15 01-05-2024 12-06-2024
F: Springgymnastik 9-12 år (øo.KH2O15) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 15:15-16:15 01-05-2024 12-06-2024
F: Akrobatik og leg 5-7 år (a.KH3O) Kildeskovshallen, Sal 3 Ons: 15:30-16:20 01-05-2024 12-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (f.KPpO) Kildegård Privatskole, Pigesal Ons: 16:00-16:50 01-05-2024 19-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 5-7 år (KPdO) Kildegård Privatskole, Drengesal Ons: 16:00-16:55 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (r.HU2O) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Ons: 16:00-17:00 01-05-2024 19-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (g.HU1O) Hummeltoftehallen, 1/3 Multihal Ons: 16:10-17:05 01-05-2024 19-06-2024
F: Street Dance 8-11 år (VHO) Virumhallen, mødelokale 1+2+3 Ons: 16:10-17:40 01-05-2024 12-06-2024
F: Parkour 8-10 år (o.KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 16:20-17:20 01-05-2024 12-06-2024
F: Springgymnastik 8-10 år (øa.KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 16:20-17:20 01-05-2024 12-06-2024
F: Akrobatik 7-13 år (f.KH3O) Kildeskovshallen, Sal 3 Ons: 16:25-17:55 01-05-2024 12-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (q.KPpO) Kildegård Privatskole, Pigesal Ons: 16:55-17:55 01-05-2024 19-06-2024
F: Street Dance 8-10 år (ød.GHO) Gersonshallen, Spejlsal Ons: 17:00-17:55 01-05-2024 19-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 5-7 år (m.EHoO) Engelsborghallen, Opvarmningssal Ons: 17:00-17:55 01-05-2024 19-06-2024
F: Rope Skipping (sjipning) 8-12 år (a.KPdO) Kildegård Privatskole, Drengesal Ons: 17:00-18:25 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 7-9 år (z.HU2O) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Ons: 17:05-18:10 01-05-2024 19-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (r.HU1O) Hummeltoftehallen, 1/3 Multihal Ons: 17:10-18:10 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 9-12 år (øm.KH2O17) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 17:25-18:25 01-05-2024 12-06-2024
F: Parkour 9-12 år (KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 17:25-18:25 01-05-2024 12-06-2024
F: Street Dance 12-15 år (VHO) Virumhallen, mødelokale 1+2+3 Ons: 17:45-19:15 01-05-2024 12-06-2024
F: Street Dance 11-16 år (øg.GHO) Gersonshallen, Spejlsal Ons: 18:00-19:00 01-05-2024 19-06-2024
F: Akrobatik 7-14 år (g.EHoO) Engelsborghallen, Opvarmningssal Ons: 18:00-19:30 01-05-2024 19-06-2024
F: Rytme og dans 8-12 år (z.KPpO) Kildegård Privatskole, Pigesal Ons: 18:00-19:30 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 8-11 år (øf.HU2O) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Ons: 18:15-19:25 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 12-18 år (øy.KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 18:30-19:55 01-05-2024 12-06-2024
F: Parkour Øvet 10-18 år (KH2OF) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 18:30-19:55Fre: 18:25-19:55 01-05-2024 12-06-2024
F: Rope Skipping (sjipning) 13-18 år (b.KPdO) Kildegård Privatskole, Drengesal Ons: 18:30-20:00 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik 10-16 år (øv.HU2O) Hummeltoftehallen, 2/3 Multihal Ons: 19:30-21:00 01-05-2024 19-06-2024
F: Springgymnastik Voksen (øz.KH2O) Kildeskovshallen, Hal 2 Ons: 20:00-21:30 01-05-2024 12-06-2024
F: Parkour - Motorik, leg og redskabsbaner 6-8 år (j.KH2S9) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 09:00-10:00 05-05-2024 12-05-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (v.KH2S9) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 09:00-10:00 05-05-2024 12-05-2024
F: FamilieGymnastik: Spring 2+3 år (d.KHgS) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Søn: 09:10-09:55 05-05-2024 12-05-2024
F: FamilieGymnastik: Parkour 2+3 år (c.FUS) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Søn: 09:10-09:55 05-05-2024 23-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1-2 år (KH1S) Kildeskovshallen, Sal 1 Søn: 09:10-09:55 05-05-2024 12-05-2024
F: FamilieGymnastik: Spring 3-5 år (e.KHgS) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Søn: 10:05-10:50 05-05-2024 12-05-2024
F: FamilieGymnastik: Parkour 3-5 år (d.FUS) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Søn: 10:05-10:50 05-05-2024 23-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 2+3 år (KH1S) Kildeskovshallen, Sal 1 Søn: 10:05-10:50 05-05-2024 12-05-2024
F: Parkour 7-9 år (k.KH2S10) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 10:05-11:05 05-05-2024 12-05-2024
F: Springgymnastik 7-9 år (w.KH2S10) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 10:05-11:05 05-05-2024 12-05-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 3-5 år (KH1S) Kildeskovshallen, Sal 1 Søn: 11:00-11:50 05-05-2024 12-05-2024
F: Springgymnastik 4-6 år (k.KHgS1) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Søn: 11:00-11:55 05-05-2024 12-05-2024
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 4-6 år (f.FUS11) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Søn: 11:00-11:55 05-05-2024 23-06-2024
F: Parkour 10-12 år (q.KH2S) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 11:10-12:25 05-05-2024 12-05-2024
F: Springgymnastik 8-12 år (ød.KH2S) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 11:10-12:25 05-05-2024 12-05-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (KH1S) Kildeskovshallen, Sal 1 Søn: 11:55-12:55 05-05-2024 12-05-2024
F: Springgymnastik 5-7 år (l.KHgS2) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Søn: 12:00-12:55 05-05-2024 12-05-2024
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 5-7 år (h.FUS12) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Søn: 12:00-12:55 05-05-2024 23-06-2024
F: Spring Øvet 8-12 år (øk.KH2S) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 12:30-14:00 05-05-2024 12-05-2024
F: Spring Øvet 11-16 år (øs.KH2S) Kildeskovshallen, Hal 2 Søn: 14:05-15:35 05-05-2024 12-05-2024
F: Spring Øvet 8-14 år (øl.KH2TiTo) Kildeskovshallen, Hal 2 Tirs: 15:15-16:30Tors: 15:15-16:30 30-04-2024 13-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1-2 år (KH3Ti) Kildeskovshallen, Sal 3 Tirs: 15:30-16:15 30-04-2024 11-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (KHgTi) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Tirs: 15:30-16:25 30-04-2024 11-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4-5 år (ø.FUTi) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Tirs: 16:00-16:50 30-04-2024 18-06-2024
F: Springgymnastik 4+5 år (f.KPpTi) Kildegård Privatskole, Pigesal Tirs: 16:00-17:00 30-04-2024 18-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-7 år (øf.FUTi) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Tirs: 16:55-17:45 30-04-2024 18-06-2024
F: Rytme og dans 8-10 år (y.EHoTi) Engelsborghallen, Opvarmningssal Tirs: 17:00-18:15 30-04-2024 18-06-2024
F: Springgymnastik 6+7 år (n.KPpTi) Kildegård Privatskole, Pigesal Tirs: 17:05-18:05 30-04-2024 18-06-2024
F: Street Dance 8-12 år (FUTi) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Tirs: 17:50-19:00 30-04-2024 18-06-2024
F: Springgymnastik m. rytme 8-12 år (y.KPpTi) Kildegård Privatskole, Pigesal Tirs: 18:10-19:40 30-04-2024 18-06-2024
F: Rytme og dans 10-14 år (EHoTi) Engelsborghallen, Opvarmningssal Tirs: 18:20-19:50 30-04-2024 18-06-2024
F: Motion: kondi, styrke, stræk Voksen (KPdTiTo) Kildegård Privatskole, Drengesal Tirs: 19:45-20:45Tors: 20:00-21:00 30-04-2024 20-06-2024
F: Motion: kondi, styrke, stræk Voksen (KH3TiKH3To) Kildeskovshallen, Sal 3 Tirs: 19:45-21:15Tors: 19:20-20:50 30-04-2024 13-06-2024
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 2+3 år (KH3To) Kildeskovshallen, Sal 3 Tors: 15:30-16:15 02-05-2024 13-06-2024
F: DanseGymnastik m. akrobatik 6-8 år (KHgTo) Kildeskovshallen, Gymnastiksal Tors: 15:30-16:25 02-05-2024 13-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (KH1To) Kildeskovshallen, Sal 1 Tors: 15:30-16:25 02-05-2024 13-06-2024
F: Parkour 8-10 år (u.FUTo) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Tors: 16:00-17:25 02-04-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik 4+5 år (g.KPpTo) Kildegård Privatskole, Pigesal Tors: 16:30-17:20 02-05-2024 20-06-2024
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (KPdTo) Kildegård Privatskole, Drengesal Tors: 16:30-17:25 02-05-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik 6-8 år (s.EH1To) Engelsborghallen, Multihal Tors: 16:30-17:30 02-05-2024 20-06-2024
F: Street Dance 9-12 år (øb.GHTo) Gersonshallen, Spejlsal Tors: 17:00-17:55 02-05-2024 20-06-2024
F: Street Dance 8-10 år (EHoTo) Engelsborghallen, Opvarmningssal Tors: 17:00-18:15 02-05-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik 6+7 år (o.KPpTo) Kildegård Privatskole, Pigesal Tors: 17:25-18:25 02-05-2024 20-06-2024
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (KPdTo) Kildegård Privatskole, Drengesal Tors: 17:30-18:30 02-05-2024 20-06-2024
F: Parkour 11-16 år (øa.FUTo) Fuglsanggårdskolen, Pigesal Tors: 17:30-19:00 02-05-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik 8-10 år (øb.EH1To) Engelsborghallen, Multihal Tors: 17:35-18:40 02-05-2024 20-06-2024
F: Motion: Klaras Damer 60 år+ (KH1To) Kildeskovshallen, Sal 1 Tors: 18:05-18:55 02-05-2024 13-06-2024
F: GymTeknik - Bliv klar til audition 8-14 år (KH3To) Kildeskovshallen, Sal 3 Tors: 18:05-19:15 02-05-2024 13-06-2024
F: Parkour 12-18 år (ø.KH2To) Kildeskovshallen, Hal 2 Tors: 18:10-19:40 02-05-2024 13-06-2024
F: Street Dance 10-14 år (øe.EHoTo) Engelsborghallen, Opvarmningssal Tors: 18:20-19:50 02-05-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik m. rytme 8-12 år (øi.KPpTo) Kildegård Privatskole, Pigesal Tors: 18:30-20:00 02-05-2024 20-06-2024
F: Springgymnastik 10-14 år (øq.EH1To) Engelsborghallen, Multihal Tors: 18:45-20:00 02-05-2024 20-06-2024
Læs mere

Hjælp GymDanmark med at tage temperaturen på trivslen

27-02-2024

I samarbejde med Mary Fonden, Center for Ungdomsstudier (CUR) og med støtte fra Trygfonden, er GymDanmark interesseret i at blive klogere på trivslen blandt børn og unge i de danske gymnastikforeninger.

MEDLEMSUNDERSØGELSE
De håber, at så mange som muligt vil besvare spørgeskemaet om trivsel – og at både forældre og foreninger vil hjælpe med at få besvarelserne i hus. Det tager kun 5 minutter, og du finder spørgeskemaet HER.

Læs mere