Tilmeld gymnaster til LG Forårsopvisninger 2019

Gymnasttilmelding:

 

Find dit hold og tilhørende generalprøve- og opvisningstid i skemaet neden under, og klik på linket til højre for holdet for at tilmelde gymnasten til showet. Skemaerne er opdelt efter stilart og aldersgruppe.
Hvis gymnasten går på flere hold, så skal han/hun kun tilmeldes én gang og derefter skrive til administrationen på info@lg-gymnastik.dk, hvilke andre hold gymnasten deltager med. På denne måde skal hver gymnast kun betale DKK 75,- for at være med til Forårsopvisningerne 2019.
Det er også på denne side, du vil kunne købe tilskuerbilletter, når vi åbner op for salget. Læs mere om billetsalg HER.

 

Generalprøver:
 

Til generalprøven får du sammen med dit hold for første gange mulighed for at afprøve jeres show på det gulv, hvor I skal fremvise jeres opvisning med professionelt lys og lyd. Til mange af opvisningerne er der flere hold og dermed mange gymnaster på gulvet samtidig, og det kan godt være lidt forvirrende til at starte med. Det er derfor rigtig vigtigt, at du får noteret tidspunktet for generalprøven allerede ved gymnasttilmeldingen, da det af samme grund er obligatorisk at deltage i generalprøven for at kunne deltage i showet - med mindre du har lavet en særaftale med din cheftræner. Hvis du er lidt nervøs for at skulle deltage, så snak med din cheftræner om det, der helt sikkert kan give nogle gode råd :-) Du finder generalprøvetiden i skemaet neden for. 

BEMÆRK, følgende hold har IKKE generalprøve, da deres Forårsopvisninger er organiseret en smule anderledes, så det passer bedre til netop disse hold. Men derfor får I stadig lækkert lys og lyd, når I er på gulvet:
  • parkourhold (med undtagelse af talent/aspirant),
  • weekend-springhold (fredag, lørdag og søndag - med undtagelse af spring-fokus, spring-rytme og spring-akro),
  • forældre-barnhold 
  • weekend-dansegymnastikhold

Praktisk om generalprøverne:
Alle generalprøverne afholdes i Gentoftehallen, Ved Stadion 10, 2820 Gentofte.
Alle gymnaster afleveres ved gymnastindgangen ved Hovedindgangen. Her modtages holdet af cheftrænere og hjælpere, hvorefter generalprøven starter. Generalprøven er uden forældredeltagelse. 
Afhentning af gymnaster foregår i entréen ved hovedindgang, hvor forældre er velkomne til at vente i mellemtiden. 

 

Find mere information om LG Forårsopvisninger HER.

Akrobatik

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
3-6 år m. voksen Onsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
3-6 år m. voksen Torsdag 17.30-18.15 Kildegård Privat Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
3-6 år m. voksen Søndag 9.00-10.00 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
3-6 år m. voksen Søndag 10.00-11.00 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
7-12 år Mandag 16.30-18.00 Kildegård Privat 3/4 kl. 17-18.15 6/4 kl. 17-19 Tilmeld Info følger
7-12 år Tirsdag 17.30-19.00 Fuglsanggård 6/4 kl. 11.15-12.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
7-12 år Onsdag 17.45-19.00 Engelsborghallen 6/4 kl. 11.15-12.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
7-12 år Onsdag 16.30-18.00 Kildeskovshallen 3/4 kl. 17-18.15 6/4- kl. 17-19 Tilmeld Info følger
7-12 år Torsdag 16.15-17.30 Kildegård Privat 3/4 kl. 17-18.15 6/4 kl. 17-19 Tilmeld Info følger

Dans

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.00-9.45 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.50-10.35 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Mandag 17.00-17.45 Gersonshallen 5/4 kl. 16.00-17.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Tirsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen 6/4 kl. 10.45-12.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Onsdag 16.00-16.45 Fuglsanggård 6/4 kl. 10.15-11.30 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Onsdag 17.00-17.45 Engelsborghallen 6/4 kl. 10.15-11.30 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Torsdag 17.00-18.00 Gersonshallen 6/4 kl. 10.45-12.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Lørdag 10.00-11.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år dansegym. Lørdag 10.40-11.25 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-6 år dansegym. Torsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen 5/4 kl. 16.00-17.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Mandag 17.45-18.45 Gersonshallen 5/4 kl. 16.00-17.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Onsdag 16.45-17.45 Fuglsanggård 6/4 kl. 10.15-11.30 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Torsdag 17.00-17.45 Engelsborghallen 6/4 kl. 10.15-11.30 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Torsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen 6/4 kl. 10.45-12.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Torsdag 18.00-19.00 Gersonshallen 6/4 kl. 10.45-12.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Lørdag 11.30-12.30 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
6-8 år dansegym.  Lørdag 11.00-12.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
7-9 år street Mandag 18.00-19.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 17.00-18.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
7-9 år street Mandag 17.00-18.00 Engelsborghallen 6/4 kl. 12.30-13.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
7-9 år street Onsdag 17.00-18.00 Gersonshallen 5/4 kl. 17.00-18.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
9-11 år street Mandag 18.00-19.15 Engelsborghallen 6/4 kl. 12.30-13.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
9-11 år street Tirsdag 19.00-20.00 Gersonshallen 6/4 kl. 12.00-13.15 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
9-11 år street Onsdag 18.45-19.45 Fuglsanggård 6/4 kl. 12.30-13.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
9-11 år street Torsdag 19.00-20.00 Kildeskovshallen 6/4 kl. 12.00-13.15 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
9-11 år modern Tirsdag 18.30-20.00 Kildegård Privat 3/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
9-12 år modern  Onsdag 17.45-18.45 Fuglsanggård 6/4 kl. 1.15-12.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
12-18 år street Tirsdag 20.00-21.00 Gersonshallen 6/4 kl. 12.00-13.15 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
12-18 år street Onsdag 19.45-21.00 Fuglsanggård 6/4 kl. 12.30-13.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
12-18 år street Torsdag 20.00-21.00 Kildeskovshallen 6/4 kl. 12.00-13.15 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
12-18 år modern Tirsdag 19.30-21.00 Kildeskovshallen 3/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
12-18 år modern Torsdag 19.30-21.00 Kildeskovshallen 3/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger

Rytmisk Gymnastik

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
Rope Skipping 7-9 år Onsdag 16.00-17.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Rytmisk Gymnastik 7-11 år Tirsdag 16.00-17.30 Fuglsanggård 6/4 kl. 11.15-12.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Rytmisk Gymnastik 7-11 år Torsdag 18.15-19.30 Kildegård Privat 3/4 kl. 18.30-19.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
Rope Skipping 10-12 år Onsdag 17.00-18.30 Kildegård Privat 5/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Rytmisk Gymnastik 12-18 år Torsdag 19.30-21.00 Kildegård Privat 3/4 kl. 18.30-19.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
Rope Skipping 13-19 år Onsdag 18.30-20.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 16.30-17.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger

Motion

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Tilmelding Tilskuer
Groove voksen Tirsdag 18.00-19.00 Engelsborghallen Ingen Afslutning på eget hold - -
LG Motion Tirsdag 20.00-21.00 Kildegård Privat Ingen Afslutning på eget hold - -
Dameholdet (60+) Torsdag 18.05-18.55 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold - -
LG Motion Torsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold - -
Rytmeholdet Torsdag 19.00-21.30 Kildegård Privat Ingen Afslutning på eget hold - -
LG Motion Lørdag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold - -
LG Motion Søndag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold - -

Parkour

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
2+3 år m voksen Onsdag 16.00-17.00 Kildegård Privat Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
2+3 år m voksen Søndag 9.00-10.00 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Mandag 16.00-17.00 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Onsdag 17.00-18.00 Kildegård Privat Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Søndag 10.00-11.00 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år  Lørdag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år Søndag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Onsdag 18.00-19.00 Kildegård Privat Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Torsdag 16.00-17.00 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Søndag 11.00-12.00 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Mandag 17.00-18.00 Fuglsanggård Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Mandag 16.30-17.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Onsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Onsdag 16.30-17.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Torsdag 17.00-18.00 Fuglsanggård Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Fredag 15.30-17.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-11 år søndag 13.30-15.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Mandag 18.00-19.00 Fuglsanggård Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Mandag 17.30-18.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Onsdag 16.30-17.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Onsdag 17.30-18.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Torsdag 18.00-19.00 Fuglsanggård Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Fredag 17.00-18.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9+ år Søndag 12.00-13.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Mandag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Onsdag 18.30-20.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Torsdag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Fredag 18.30-20.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år+ Onsdag 20.00-21.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger

Springgymnastik

 
Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
2+3 år m voksen Lørdag 9.00-9.45 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
2+3 år m voksen Lørdag 9.45-10.30 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
2+3 år m voksen Søndag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
2+3 år m voksen Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16 Tilmeld Info følger
4+5 år Mandag 16.00-17.00 Engelsborghallen 6/4 kl. 7.45-9.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
4+5 år Tirsdag 16.00-17.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Tirsdag 17.00-18.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Torsdag 16.30-17.30 Engelsborghallen 6/4 kl. 8.30-10.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
4+5 år Torsdag 16.15-17.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år Lørdag 10.30-11.30 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4+5 år m voksen Søndag 11.00-12.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år Onsdag 16.00-17.00 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
4-7 år Lørdag 11.00-12.00 Engelsborghallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år  Lørdag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år  Søndag 9.00-10.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
4-7 år m voksen Søndag 12.00-13.00 Kildeskovshallen Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Mandag 17.00-18.00 Engelsborghallen 6/4 kl. 7.45-9.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
6+7 år Tirsdag 18.00-19.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Torsdag 17.30-18.30 Engelsborghallen 6/4 kl. 8.30-10.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
6+7 år Torsdag 17.00-18.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Torsdag 18.00-19.00 Kildegård Privat 5/4 kl. 15.00-16.45 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
6+7 år Lørdag 11.30-12.30 Fuglsanggård Ingen 6/4 kl. 14.30-16.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Mandag 16.30-17.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 18.00-20.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Onsdag 17.00-18.00 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Onsdag 15.30-16.30 Kildeskovshallen 6/4 kl. 9.30-11.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Onsdag 16.30-17.30 Kildeskovshallen 6/4 kl. 9.30-11.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld
Info følger
7-9 år Torsdag 17.00-18.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 18.00-20.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
7-9 år Fredag 15.30-17.00 Kildekovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år fokus - bane Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-9 år fokus - trampolin Søndag 11.00-12.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-11 år Mandag 18.00-19.30 Engelsborghallen 6/4 kl. 7.45-9.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
7-11 år spring-rytme Onsdag 18.30-20.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-11 år Torsdag 18.30-20.00 Engelsborghallen 6/4 kl. 8.30-10.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
7-11 år Lørdag 12.00-13.30 Engelsborghallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-11 år Lørdag 13.30-15.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-16 år spring-akro Tirsdag 15.00-16.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-16 år spring-akro Søndag 13.30-15.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
7-16 år spring-rytme Søndag 12.00-13.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år Mandag 18.00-19.30 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
9-11 år Mandag 17.30-18.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 18.00-20.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
9-11 år Onsdag 18.00-19.30 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
9-11 år Onsdag 17.30-18.30 Kildeskovshallen 6/4 kl. 9.30-11.00 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
9-11 år Torsdag 17.00-18.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 18.00-20.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
9-11 år Fredag 17.00-18.30 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år fokus - trampolin Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
9-11 år fokus - bane Søndag 11.00-12.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Tirsdag 18.00-19.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 18.00-20.15 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
12-18 år Onsdag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
12-18 år Torsdag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen 4/4 kl. 16.30-18.45 6/4 kl. 17.00-19.00 Tilmeld Info følger
12-18 år Fredag 18.30-20.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år Lørdag 13.30-15.00 Kildeskovshallen Ingen 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år fokus - trampolin Søndag 12.00-13.30 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
12-18 år fokus - bane Søndag 13.30-15.00 Kildeskovshallen 4/4 kl. 15.00-17.15 5/4 kl. 19.00-20.30 Tilmeld Info følger
Voksen Mandag 18.30-20.00 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold Ingen  - 
Voksen Onsdag 20.00-21.30 Kildeskovshallen Ingen Afslutning på eget hold Ingen  - 

GymStars: Rep, Aspiranter & Talenter

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Gymnast Tilskuer
Akro Talent Tirs/Tors -   Kildesk. 4/4 kl. 19.30-20.45 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Modern Talent Tirs/Tors - Kildesk. 3/4 kl. 17.30-19.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Parkour Talent Man/Ons - Kildesk. 3/4 kl. 17.30-19.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Street Talent 7-14 år man/tir/ons/tor - Eng./Gerson 3/4 kl. 17.30-19.15 7/4 kl. 9.30-11.30 Tilmeld Info følger
Spring Talent 7-18 år Man/tir/ons/tor - Kildesk./Hum. 3/4 kl. 15.00-17.15 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Akro Aspirant tirs/tors - Kildesk. 4/4 kl. 20.00-21.45 6/4 kl. 14.30-16.00 & 7/4 kl. 9.30-11.30  Tilmeld Info følger
Modern Aspirant torsdag - Kildesk. 3/4 kl. 19.00-20.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Rytmisk Aspirant tirsdag - Kildesk. 4/4 kl. 20.00-21.45 6/4 kl. 14.30-16.00 & 7/4 kl. 9.30-11.30  Tilmeld Info følger
Parkour Aspirant man/ons - Kildesk. 3/4 kl. 19.00-20.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Street Aspirant man/ons - Gerson 3/4 kl. 19.00-20.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Spring Aspirant tirs/tors - Kildesk. 4/4 kl. 20.00-21.45 6/4 kl. 14.30-16.00 & 7/4 kl. 9.30-11.30  Tilmeld Info følger
Akro Rep tirs/tors - Kildesk. 3/4 kl. 19.30-21.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 6/4 kl. 17.00-19.00 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Modern Rep torsdag - Kildesk. 3/4 kl. 19.30-21.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 6/4 kl. 17.00-19.00 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Rytmisk Rep tirsdag - Kildesk. 3/4 kl. 19.30-21.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 6/4 kl. 17.00-19.00 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
Spring Rep tirs/tors - Kildesk. 3/4 kl. 19.30-21.45 5/4 kl. 19.00-20.30 & 6/4 kl. 17.00-19.00 & 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger
AllStars Spring/Rytme mandag - Kildesk. 3/4 kl. 20.30-22.30 7/4 kl. 14.00-16.00 Tilmeld Info følger

LG Shoppen

I LG Shoppen kan du købe alt fra nøgleringe og paraplyer til hoodies og gymnastikdragter - alt sammen selvfølgelig med LG logo, så du kan se super sej ud! 
 

Åben til både generalprøver og opvisninger d. 3.-7. april 2019 
 

Gentoftehallen, Ved Stadion 10, 2820 Gentofte

Åbningstider



Mere info følger



 
Hvis du er i tvivl om hvem vi er eller hvor vi er, så kan du læse mere på de følgende links. 
TRÆNERE
OM LG
Her kan du læse mere om Lyngby og Gentofte Gymnastik Forening og lære om os og vores indflydelse på børn i Gentofte og Lyngby kommune. 
KONTAKT OS
OM LG
Her kan du læse mere om Lyngby og Gentofte Gymnastik Forening og lære om os og vores indflydelse på børn i Gentofte og Lyngby kommune. 
KONTAKT OS
Medlem af:
Sponsor:
Lyngby og Gentofte Gymnastik (Lyngby Gymnasterne) | Adolphsvej 25 | 2820 Gentofte | info@lg-gymnastik.dk