LG FORÅRSOPVISNINGER 2020

Oversigt over generalprøver og opvisninger

I skemaet nedenfor kan du ud for dit hold finde generalprøvetidspunkt samt hvilken opvisning holdet skal opvise på. Du kan desuden finde link til yderligere info om netop dit holds opvisning samt tilmelding. Find link ud for dit hold.
BEMÆRK at gymnasttilmelding til opvisningen nu er lukket. Billetsalg åbner her på siden midt marts.

Akrobatik

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Info
3-5 år
m.voksen
Mandag 16.00-16.45 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/ Billetsalg
3-5 år
m.voksen
Søndag 9.00-9.45 Engelsborghallen 22/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
3-5 år
m.voksen
Søndag 9.50-10.35 Engelsborghallen 22/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år Mandag 16:00-17:00 Hummeltoftehallen 24/4
kl. 15.55-17.10
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år Mandag 16.50-17.45 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år Onsdag 17.00-17.45 Engelsborghallen 24/4
kl. 14.30-16.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år Onsdag 15.40-16.30 Kildeskovshallen 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år Søndag 10.40-11.25 Engelsborghallen 24/4
kl. 14.30-16.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
8-14 år Mandag 17.00-18.30 Hummeltoftehallen 24/4
kl. 15.55-17.10
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
8-14 år Mandag 17.45-19.00 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
8-14 år Onsdag 17.45-19.00 Engelsborghallen 24/4
kl. 14.30-16.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
8-14 år Onsdag 18.30-20.00 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
8-14 år Onsdag 16.30-18.00 Kildeskovshallen 24/4
kl. 16.25-17.50
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg

Dans

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Info
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.00-9.45 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl.15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.50-10.35 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl.15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
2+3 år dansegym. m voksen Lørdag 9.00-9.45 Kildeskovshallen 25/4
kl. 07.30-8.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
4+5 år dansegym. Mandag 17.00-17.45 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
4+5 år dansegym. Onsdag 16.00-16.50 Hummeltoftehallen 24/4
kl. 15.55-17.10
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
4+5 år dansegym. Onsdag 16.00-16.45 Kildegård Privatskole 25/4
kl. 07.30-08.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
4+5 år dansegym. Lørdag 10.35-11.20 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
4+5 år dansegym. Lørdag 9.50-10.35 Kildeskovshallen 25/4
kl. 7.30-8.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år dansegym. Onsdag 16.50-17.35 Kildegård Privatskole 25/4
kl. 7.30-8.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
5-7 år dansegym. Tirsdag 17.00-17.45 Engelsborghallen 24/4
kl. 14.30-16.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
6-8 år dansegym. Mandag 17.45-18.35 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
6-8 år dansegym.  Onsdag 16.55-17.55 Hummeltoftehallen 24/4
kl. 15.55-17.10
26/4
kl. 9.30-11-30
Tilmelding / Billetsalg
6-8 år dansegym.  Onsdag 17.40-18.30 Kildegård Privatskole 25/4
kl. 7.30-8.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
6-8 år dansegym.  Lørdag 11.25-12.25 Engelsborghallen 24/4
kl. 15.15-16.40
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
6-8 år dansegym.  Lørdag 10.40-11.40 Kildeskovshallen 25/4
kl. 7.30-8.55
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
8-10 år
street. 
Mandag 17.00-17.50 Gersonshallen 23/4
kl. 18.15-19.25
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
8-10 år
street.  
Onsdag 17.00-17.50 Gersonshallen 23/4
kl. 18.40-19.50
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
8-10 år
street.  
Tirsdag 16.00-16.50 Fuglsanggårdskolen 25/4
kl. 08.35-09.45
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
8-10 år
street.  
Torsdag 17.00-18.00 Gersonshallen 23/4
kl. 18.15-19.25
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
9-12 år
street.
Mandag 18.35-19.30 Engelsborghallen 22/4
kl. 19.00-20.10
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
9-12 år
modern dance
Tirsdag 18.00-19.00 Kildegård Privatskole 23/4
kl. 19.05-20.10
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
10-12 år
street.
Onsdag 17.50-19.00 Gersonshallen 23/4
kl. 18.40-19.50
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
10-12 år
street.
Tirsdag 16.50-17.50 Fuglsanggårdskolen 25/4
kl. 08.35-09.45
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
10-12 år
street.
Mandag 17.50-19.00 Gersonshallen 23/4
kl. 18.15-19.25
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
11-14 år
modern dance
Torsdag 17.50-19.00 Engelsborghallen 22/4
kl. 19.00-20.10
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
12-16 år
street.
Mandag 19.30-20.30 Engelsborghallen 22/4
kl. 19.00-20.10
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
13-17 år
modern dance
Tirsdag 19.00-20.30 Kildegård Privatskole 23/4
kl. 19.05-20.10
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
12-16 år
street.
Onsdag 19.00-20.30 Gersonshallen 23/4
kl. 18.40-19.50
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
12-16 år
street.
Tirsdag 17.50-19.00 Fuglsanggårdskolen 25/4
kl. 08.35-09.45
26/4 kl.9.30-11.30 Tilmelding / Billetsalg

Parkour

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Info
2+3 år
m.voksen
Søndag 9.10-9.55 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.15
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
4-6 år Søndag 10.00-10.45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.15
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
5-7 år Mandag 16:00-16:45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.15
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
5-7 år Torsdag 16:00-16:45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.15
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
4-7 år Lørdag 09.00-10.00 Kildeskovshallen 24/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetsalg
4-7 år Søndag 09.00-10.00 Kildeskovshallen 24/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetsalg
4-7 år Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen 24/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/ Billetsalg
6-8 år Søndag 10-50-11.50 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.15
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
7-9 år Mandag 16.45-17.45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.00
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
7-9 år Mandag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
7-9 år Onsdag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
7-9 år Torsdag 16.45-17.45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.00
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
7-9 år Fredag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
8-12 år Mandag 18.30-20.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
8-12 år Lørdag 14.30-16.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetsalg
8-12 år Søndag 13.15-14.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetsalg
8-12 år Søndag 14.30-16.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetsalg
9-12 år Mandag 17.45-19.00 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.00
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
10-12 år Mandag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
10-12 år Onsdag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg
9-12 år Torsdag 17.45-19.00 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 12.45-14.00
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding/ Billetsalg
10-12 år Fredag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 15.30-17.00
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/ Billetsalg

Rytmisk & Rope Skipping

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Info
4-6 år
Rytmisk
Onsdag 16.05-17.05 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 08.10-09.20
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
4-6 år
Rytmisk
Torsdag 16.30-17.20 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 17.05-18.20
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
7-10 år
Rytmisk
Onsdag 17:10-18:25 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 08.10-09.20
26/4
kl. 9.30-11.30
Tilmelding / Billetsalg
7-10 år
Rytmisk
Tirsdag 17.45-19.00 Engelsborghallen 24/4
kl. 14.30-16.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding / Billetsalg
7-10 år
Rytmisk
Torsdag 17.20-18.30 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 17.05-18.20
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
10-12 år
Rytmisk
Torsdag 18.30-19.45 Kildegård Privatskole 24/4
kl. 17.05-18.20
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding / Billetsalg
8-10 år
Ropeskipping
Onsdag 16.15-17.30 Kildegård Privatskole 22/4
kl. 18.30-19.45
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
11-13 år
Ropeskipping
Onsdag 17.30-19.00 Kildegård Privatskole 22/4
kl. 18.30-19.45
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg
14-21 år
Ropeskipping
Onsdag 19.00-20.30 Kildegård Privatskole 22/4
kl. 18.30-19.45
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding / Billetsalg

Motionshold

DER ER IKKE OPVISNING FOR MOTIONSHOLD

Springgymnastik

Alder Dag Tid Sted Generalprøve Opvisning Info
2+3 år
m voksen
Lørdag 9.00-9.45 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 09.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
2+3 år
m voksen
Lørdag 9.50-10.35 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 09.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
2+3 år
m voksen
Søndag 9.00-09.45 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
2+3 år
m voksen
Søndag 09.50-10.35 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
4+5 år Tirsdag 16.00-16.45 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
4+5 år Torsdag 16.30-17.15 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
4+5 år Lørdag 10.40-11.25 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 09.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
4+5 år Søndag 10.40-11.25 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
4-6 år Mandag 16.00-16.50 Engelsborghallen 22/4
kl. 15.45-17.15
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
4-6 år Mandag 16.00-16.50 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 9.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
4-6 år Onsdag 16.00-16.50 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 9.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
4-7 år Lørdag 11.00-12.00 Engelsborghallen 23/4
kl. 16.15-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
4-7 år
m voksen
Lørdag 09.00-10.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
4-7 år
m voksen
Søndag 9.00-10.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
4-7 år
m voksen
Søndag 10.00-11.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 16.30-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
5+6 år Tirsdag 16.50-17.50 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
5+6 år Torsdag 17.15-18.00 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
5-7 år Torsdag 16.30-17.30 Engelsborghallen 23/4
kl. 16.15-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
5-8 år Tirsdag
Torsdag
15.45-16.30 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
6+7 år Søndag 11.30-12.30 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
6-8 år Tirsdag 17.55-18.55 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
6-8 år Torsdag 18.00-19.00 Kildegård
Privatskole
25/4
kl. 09.45-11.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
6-8 år Lørdag 11.30-12.30 Fuglsanggårdsskolen 25/4
kl. 09.00-10.30
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Mandag 16.50-18.00 Engelsborghallen 22/4
kl. 15.45-17.15
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Mandag 16.50-18.00 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Mandag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Onsdag 16.50-18.00 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Onsdag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 17.15-19.00
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
7-9 år Fredag 15.30-17.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter
8-10 år Torsdag 17.30-18.40 Engelsborghallen 23/4
kl. 16.15-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
8-12 år Lørdag 12.00-13.30 Engelsborghallen 23/4
kl. 16.15-18.00
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
8-12 år Lørdag 14.30-16.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 17.15-19.00
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
8-12 år Søndag 13.15-14.30 Kildeskovshallen 25/4
kl. 12.00-13.30
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
8-12 år
Spring Fokus
Mandag
Onsdag
18.30-19.30
18.00-19.30
Hummeltoftehallen 23/4
kl. 14.45-16.15
24/4
kl. 19.00-21.00
Tilmelding/
Billetter
8-12 år
Spring Fokus
Tirsdag
Torsdag
15.30-16.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 14.45-16.15
24/4
kl. 19.00-21.00
Tilmelding/
Billetter
10-12 år Mandag 18.00-19.30 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
9-12 år Mandag 18.00-19.30 Engelsborghallen 22/4
kl. 15.45-17.15
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
10-12 år Mandag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter
9-12 år Onsdag 18.00-19.30 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
10-12 år Onsdag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 23/4
kl. 17.15-19.00
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
10-12 år Fredag 17.00-18.30 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter
11-14 år Torsdag 18.40-20.00 Engelsborghallen 22/4
kl. 15.45-17.15
25/4
kl. 15.00-16.30
Tilmelding/
Billetter
13-17 år Mandag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
13-17 år
Spring Fokus
Mandag
Onsdag
19.30-21.00 Hummeltoftehallen 23/4
kl. 14.45-16.15
24/4
kl. 19.00-21.00
Tilmelding/
Billetter
12-17 år Mandag 18.30-20.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter
13-17 år Onsdag 19.30-21.00 Hummeltoftehallen 25/4
kl. 10.45-12.45
26/4
kl. 09.30-11.30
Tilmelding/
Billetter
12-17 år Onsdag 18.30-20.00 Kildeskovshallen 23/4
kl. 17.15-19.00
26/4
kl. 14.00-16.00
Tilmelding/
Billetter
12-17 år Fredag 18.30-20.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 17.15-19.15
25/4
kl. 18.30-20.00
Tilmelding/
Billetter

GymStars

Alder

Dag

Tid

Sted

Generalprøve

Info

Akro Talent

Tirsdag
Torsdag

16.30 - 18.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 14.30-16.30

Tilmelding/Billetter

Modern Talent

Tirsdag
Torsdag

18.00-19.00

Kildeskovshallen

23/4
kl. 19.25-20.40

Tilmelding/Billetter

Rytmisk Talent

Tirsdag
Torsdag

18.00-19.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 14.30-16.30

Tilmelding/Billetter

Spring Talent 8-12 år

Tirsdag
Torsdag

16.30-18.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 14.30-16.30

Tilmelding/Billetter

Spring Talent 13-17 år

Tirsdag
Torsdag

18.00-19.30

Kildeskovshallen

22/4
kl. 14.30-16.30

Tilmelding/Billetter

Street Talent

Mandag
Torsdag

19.00-20.30
18.00-19.00

Gersonshallen

23/4
kl. 19.25-20.40

Tilmelding/Billetter

Akro Aspirant

Tirsdag
Torsdag

16.30-18.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 19.25-20.55

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 09.30-11.30

Modern Aspirant

Tirsdag
Torsdag

19.00-20.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 20.10-21.40

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 14.00-16.00

Parkour Aspirant

Tirsdag
Torsdag

18.00-19.30

Kildeskovshallen

22/4
kl. 20.10-21.40

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 14.00-16.00

Rytmisk Aspirant

Tirsdag
Torsdag

19.00-20.00

Kildeskovshallen

22/4
kl. 19.25-20.55

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 09.30-11.30

Spring Aspirant

Tirsdag
Torsdag

18.00-19.30

Kildeskovshallen

22/4
kl. 19.25-20.55

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 09.30-11.30

Street Aspirant

Tirsdag
Torsdag

19.00-20.00

Gersonshallen
Kildeskovshallen

22/4
kl. 20.10-21.40

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
26/4 - 14.00-16.00

Akro Rep

Tirsdag
Torsdag
Lørdag

 

16.30-18.00
16.30-18.00
11.30-13.00

Kildeskovshallen

23/4
kl. 19.55-21.25

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 15.00-16.30
26/4 - 14.00-16.00

Modern Rep

Tirsdag
Torsdag
Lørdag

20.00-21.30
20.00-21.30
10.00-11.30

Kildeskovshallen

23/4
kl. 20.40-22.10

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 18.30-20.00
26/4 - 09.30-11.30

Parkour Rep

Tirsdag
Torsdag
Lørdag

19.30-21.30
19.30-21.30
10.00-11.30

Kildeskovshallen

23/4
kl. 20.40-22.10

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 18.30-20.00
26/4 - 09.30-11.30

Rytmisk Rep

Tirsdag
Torsdag
Lørdag

20.00-21.30
20.00-21.30
11.30-13.00

Kildeskovshallen

23/4
kl. 19.55-21.25

Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 15.00-16.30
26/4 - 14.00-16.00

Spring Rep Tirsdag
Torsdag
Lørdag
19.30-21.30
19.30-21.30
11.30-13.00
Kildeskovshallen 23/4
kl. 19.55-21.25
Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 15.00-16.30
26/4 - 14.00-16.00
Street Rep Tirsdag
Torsdag
Lørdag
20.00-21.30
20.00-21.30
10.00-11.30
Gersonshallen
Kildeskovshallen
23/4
kl. 20.40-22.10
Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
25/4 - 18.30-20.00
26/4 - 09.30-11.30
AllStars Spring Mandag 20.00-22.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 20.55-22.25
Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00
AllStars Rytme Mandag 20.00-22.00 Kildeskovshallen 22/4
kl. 20.55-22.25
Tilmelding/Billetter
24/4 - 19.00-21.00

LG Shoppen

Åbningstider



Onsdag-fredag kl. 16-20
Lørdag kl. 8-20
Søndag kl. 9.30-16


 
Hvis du er i tvivl om hvem vi er eller hvor vi er, så kan du læse mere på de følgende links. 
TRÆNERE
OM LG
Her kan du læse mere om Lyngby og Gentofte Gymnastik Forening og lære om os og vores indflydelse på børn i Gentofte og Lyngby kommune. 
KONTAKT OS
OM LG
Her kan du læse mere om Lyngby og Gentofte Gymnastik Forening og lære om os og vores indflydelse på børn i Gentofte og Lyngby kommune. 
KONTAKT OS
Medlem af:
Sponsor:
Lyngby og Gentofte Gymnastik (Lyngby Gymnasterne) | Adolphsvej 25 | 2820 Gentofte | info@lg-gymnastik.dk